Z wizytą u przedszkolaków - Profilaktyka - KMP Kielce

Profilaktyka

Strona znajduje się w archiwum.

Z wizytą u przedszkolaków

Data publikacji 26.10.2018

W piątek policjantka z Komisariatu Policji II w Kielcach spotkała się z podopiecznymi Przedszkola Samorządowego nr 23. Funkcjonariuszka rozmawiała z dziećmi o obowiązujących przepisach na drogach oraz przypomniała zasady bezpieczeństwa podczas zabawy.

Mundurowa odwiedziła dzieci, aby porozmawiać z nimi o bezpieczeństwie. Policjantka dużo czasu poświęciła na przypomnienie przedszkolakom podstawowych zasad poruszania się po drogach. Znajomość przepisów ruchu drogowego to coś, o czym najmłodsi muszą pamiętać w czasie podróży samochodem ze swymi rodzicami oraz na pieszych wycieczkach. Policjantka uświadamiała dzieci, że nie każdy dorosły może być przyjazny. Zwróciła uwagę na niebezpieczne sytuacje w domu. Najmłodsi zapytani dobrze wiedzieli pod jakie numery alarmowe należy dzwonić w razie uzyskania pomocy.

Dzieci z przedszkola uczestniczyły w konkursie „Przedszkolak bezpieczny na drodze”. Wszystkie zostały nagrodzone przez swych wychowawców za wykonanie pięknych prac artystycznych. Mundurowa miała zaszczyt wręczać przedszkolakom dyplomy oraz nagrody za ich wykonanie. Wszystkie dzieci zajęły pierwsze miejsce.

Wyk. AB