Rusza policja wodna - Aktualności - KMP Kielce

Aktualności

Rusza policja wodna

Data publikacji 18.06.2020

Dziś na terenie zbiornika wodnego w Chańczy szef świętokrzyskich policjantów nadinsp. Paweł Dzierżak symbolicznie rozpoczął służbę w sezonie letnim. Policjanci Komendy Miejskiej Policji w Kielcach każdego dnia będą pełnić służbę na zbiornikach wodnych. Patrole na łodzi motorowej, na rowerach, a także piesze wokół akwenów z pewnością poprawią bezpieczeństwo wypoczywających nad wodą.

Komendant Wojewódzki Policji w Kielcach nadinsp. Paweł Dzierżak oraz jego Pierwszy Zastępca insp. Jarosław Tokarczyk odwiedzili dziś teren zbiornika wodnego w Chańczy. Tam, razem z Pierwszym Zastępcą Komendanta Miejskiego Policji w Kielcach podinsp. Jackiem Grudniem i Komendantem Komisariatu Policji w Rakowie asp. szt. Witoldem Fijasem zainaugurowali służbę w sezonie letnim. Swoją pracę rozpoczął Specjalistyczny Nieetatowy Zespół Wodny przy zalewie Chańcza. Szef świętokrzyskich policjantów dziękował policjantom za pracą w zeszłym sezonie, a na najbliższy życzył funkcjonariuszom jak najmniejszej liczby interwencji. W akwenie zwodowana została policyjna łódź motorowa, na której stróże prawa każdego dnia pełnić będą służbę. Dbając o bezpieczeństwo wypoczywających, policjanci na łodzi będą wspomagani patrolami rowerowymi, motocyklowymi, a także pieszymi. W podobnej formie będziemy pełnić służbę na terenie zalewów w Cedzynie i Sielpi. W sezonie letnim nasze patrole będzie można spotkać na terenie wielu akwenów w województwie.

Wszystkim wypoczywającym życzymy dobrej pogody, wspaniałego wypoczynku, a przede wszystkim bezpiecznego powrotu do domu i pozytywnych wspomnień.

  • Rusza policja wodna
  • Rusza policja wodna
  • Rusza policja wodna
  • Rusza policja wodna
  • Rusza policja wodna
  • Rusza policja wodna
  • Rusza policja wodna